Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] [ALH] Czy to turbina? Pilna prośba o pomoc w Bydgoszczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] [ALH] Czy to turbina? Pilna prośba o pomoc w Bydgoszczy

    Zamieszczone przez Saszka
    Zamieszczone przez smer
    Fajny osiąg, jednak uważam że dla celów drogowych informacje uzyskane z odległości 25km są zupełnie nieprzydatne.
    Disagree.
    Raz - to rekord, ale oznacza to, że w zwykłych warunkach masz zawsze te 10+ km. A to już bardzo przydatny zasięg - zwłaszcza na nieco mniej uczęszczanych trasach.
    Dwa - "dobrego" nigdy za wiele. Skrócić się można - wydłużyć już nie - a czasem sobie miło z kimś pogwarzyć dłużej niż kilkadziesiąt sekund :szeroki_usmiech
    Dokładnie w warunkach drogowych około 10 km. Standard.
    :szeroki_usmiech
    Domi1983

  • #2
    [O1] [ALH] Czy to turbina? Pilna prośba o pomoc w Bydgoszczy

    Witajcie,

    Mam spory problem z moją Octavką. Przejechałem się na święta do Bydgoszczy. Dzisiaj chciałem wracać ale jeszcze w Bydgoszczy zauważyłem następujące objawy:

    1. Od kilku dni po uruchomieniu silnika na postoju słychać odgłos podobny do ślizgania paska, ale z tym że lokalizacja się nie zgadza bo hałas jest po stronie kierowcy.

    2. Wczoraj przy przyspieszaniu od strony pasażera zaczęło coś syczeć, tak jak ulatujące pod ciśnieniem powietrze.

    3. Dzisiaj przy przyspieszaniu (między 2-3tys. obrotów) odczułem spadek mocy i szarpanie. Efekt jest taki sam na każdym biegu, przy dynamicznym przyspieszaniu.

    4. No i już ostatni symptom. Z rury wydechowej przy dynamicznym przyspieszaniu wydobywa się czarna chmura, taka że we wstecznym lustrku przez chwilę nie widzę samochodu jadacego za mna.

    Po tych objawach nie ruszylem w trase, bo chce najpierw sprawdzic auto i w miare szybko naprawic.

    Czy potwierdzacie moje obawy? Czy to turbina walnęła, czy coś innego?

    Czy koledzy z Bydgoszczy mogą polecić jakiś warsztat, gdzie mi to za rozsądne pieniądze zrobią?

    Z góry wielkie dzięki.
    Octavia II Tour Combi - Pacific Blue 1.6 MPI BSE
    Service chwilowo by ASO.
    Starsza siostra - Octavia I Combi - Srebrna 1.9 TDI ALH
    Perfect Service by DobryGrześWawa

    Komentarz


    • #3
      Sądząc po objawach,to nieszczelny dolot i turbina dmucha w atmosferę zamiast w cylindry.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        jak chcesz możesz jutro podjechać do mnie do warsztatu to popatrzymy co się dzieje.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez JanuszSz
          Sądząc po objawach,to nieszczelny dolot i turbina dmucha w atmosferę zamiast w cylindry.
          Faktycznie to był dolot.

          Zamieszczone przez chevidan
          jak chcesz możesz jutro podjechać do mnie do warsztatu to popatrzymy co się dzieje.
          chevidan Dzięki za szybką pomoc . Octa znowu śmiga

          Pozdrawiam.
          Octavia II Tour Combi - Pacific Blue 1.6 MPI BSE
          Service chwilowo by ASO.
          Starsza siostra - Octavia I Combi - Srebrna 1.9 TDI ALH
          Perfect Service by DobryGrześWawa

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X